www.dvb2007.coo.ir
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.
www.dvb2007.coo.ir

dvb2

الرئيسيةالرئيسية  مكتبة الصورمكتبة الصور  أحدث الصورأحدث الصور  جستجوجستجو  ثبت نامثبت نام  ورود  

اخـبـــــار حــوادث کــشـور

نويسندهپيام
Admin
Admin
Admin

ذكر
تعداد پستها : 2893
Job/hobbies : dvb2
Humor : dvb2
Registration date : 2007-08-04

Character sheet
dvb2:

اخـبـــــار حــوادث کــشـور Empty
پستعنوان: اخـبـــــار حــوادث کــشـور   اخـبـــــار حــوادث کــشـور Icon_minitime18/8/2007, 6:36 am

سقوط يك صخره‌نورد زن هنگام تمرين از صخره «سنگ‌چكمه» دربند

يكي از اعضاي گروه صخره‌نوردي كه در حال تمرين بر روي سنگ چكمه بنديخچال دربند بودند، در حادثه‌اي ناگهاني از ارتفاع بيش از 10 متري سقوط كرد و دچار شكستگي شد؛ مصدوم حادثه با بالگرد اورژانس به بيمارستان انتقال داد.
به گزارش خبرنگار«حوادث» ايسنا، حدود ساعت 13 و 5 دقيقه روز بيست و ششم مرداد ماه، يك مورد سقوط از سنگ چكمه بند يخچال دربند از طريق مركز فوريت‌هاي پزشكي (115) به اطلاع امدادگران كوهستان جمعيت هلال‌احمر شميرانات تهران رسيد.
امدادگران نيز به محض اطلاع از اين حادثه در قالب يك تيم 4 نفره به منطقه مورد نظر اعزام شده و پس از گذشت 25 دقيقه با حضور در محدوده سنگ چكمه مشاهده كردند: زن جواني حدودا 22 ساله كه به همراه يك گروه 10 نفره براي صخره‌نوردي به آن منطقه رفته بود، از ارتفاع بيش از 10 متري سنگ چكمه به طرف پايين سقوط كرده و از ناحيه آرنج دست و زانو دچار شكستگي شده است.
در اين ميان يكي ديگر از اعضاي گروه نيز كه با مشاهده سقوط اين صخره‌نورد به سرعت براي جلوگيري از شدت حادثه براي نجات جان وي اقدام كرد، از ناحيه سر دچار آسيب‌ديدگي شد.
به گفته يكي از اعضاي اين گروه كه خود براي نجات فرد آسيب‌ديده وارد عمل شده بود، زن مصدوم يكي از كارآموزان كلاس‌هاي صخره‌نوردي يك انجمن كوهنوردي است كه به منظور شركت در كلاس صخره‌نوردي طبيعت صبح امروز در قالب گروهي به ارتفاعات بند يخچال دربند رفته و هنگام صخره‌نوردي به دليل نامشخصي سقوط كرده و بر اثر برخورد با ديواره دچار شكستگي شد.
بدين ترتيب پس از هماهنگي امدادگران هلال‌احمر، بالگرد اورژانس براي امدادرساني در محل حاضر شد و هر دو مصدوم را به بيمارستان منتقل كرد.
سه جوان به اتهام زناي به عنف در ملا‌ء عام اعدام مي‌شوند
متهمان هيچ‌گونه سابقه كيفري ندارند،

اعتماد ملی،: سه پسر 24، 27 و 28 ساله به اتهام زناي به عنف دوشنبه هفته آينده در ساوه اعدام مي‌شوند.
اين حكم در حالي قرار است اجرا شود كه متهمان هيچ‌گونه سابقه كيفري نداشته و تاكنون حتي يك شكايت توسط اهالي محل از آنها مطرح نشده است؛ ولي قرعه نخستين اوباشان ساوه به نام آنها درآمده است.
نوزدهم خردادماه سال گذشته زن جواني با 110 تماس گرفت و گفت از ديشب اسير چند آدم‌ربا بوده و دقايقي است كه آنها وي را آزاد كرده‌اند. پليس با اطلا‌ع از اين موضوع كلا‌نتري را باخبر كرد و <لا‌نا> در نهايت براي طرح شكايت روانه اداره پليس آگاهي تهران بزرگ شد. زن 25 ساله به ماموران گفت: <عصر ديروز در ميدان تجريش سوار اتومبيلي شدم كه فكر مي‌كردم مسافركش است. در اين اتومبيل پژو 504 سه مرد جوان نشسته بودند، آنها با تهديد چاقو، دست‌ها و چشمانم را بسته و مرا به خانه‌اي در ساوه منتقل كردند.
هنگامي كه زن جوان ادعا كرد پس از ربوده شدن از سوي سه جوان مورد تجاوز قرار گرفته، رديابي ماموران براي دستگيري سه متهم به نام‌هاي <مسعود>، <محمد> و <داوود> آغاز شد. طولي نكشيد كه اين افراد در شهرستان ساوه دستگير و براي بازجويي به تهران منتقل شدند. متهمان در بازجويي‌هاي اوليه اظهارات شاكي را نپذيرفتند و ماجرا را براي پليس اين‌طور عنوان كردند: <هجدهم مردادماه از ساوه براي تفريح به تهران آمديم و در ميدان تجريش با زني به نام <لا‌نا> آشنا شديم. او با پاي خود و براي خوشگذراني به خانه ما در ساوه آمد و شب را با ما گذراند. فرداي آن روز بر سر موضوعي با <لا‌نا> مشاجره‌مان شد و او براي انتقام گرفتن چنين شكايتي را به پليس مطرح كرد.
متهمان پس از چند روز كه بر گفته‌هاي خود اصرار داشتند، در آگاهي به ربودن و تجاوز به زن جوان اعتراف كردند. به دنبال اين اعترافات، پرونده براي دادرسي به دادسراي امور جنايي تهران رفت. اين سه جوان 24، 27 و 28 ساله مقابل داديار شعبه دوم (غلا‌مرضا سليماني) اعترافات خود را انكار كرده و گفتند چون در آگاهي تحت فشار بوديم مجبور به اعتراف شديم. اين متهمان به سليماني هم گفتند شاكي را نربوده و او با پاي خود به خانه آنها آمده است. ‌
اين در حالي بود كه پس از صدور كيفرخواست، پرونده اين چهار نفر براي محاكمه به مجتمع قضايي بعثت ارسال شد. نتيجه رسيدگي به اين پرونده در شعبه 1147 تبرئه متهمان از اتهام آدم‌ربايي بود. <لا‌نا> در مراحل مختلف دادرسي و محاكمه، حرف‌هاي ضد و نقيضي را مطرح كرد. او كه ادعا كرده بود چشم‌ها و دست‌هايش توسط آدم‌ربايان بسته بوده، نتوانست به سوال قاضي پاسخ دهد. قاضي با مشاهده پرينت مكالمات تلفني او متوجه شد شاكي درست در مدت‌زماني كه ادعا مي‌كند دست‌‌ها و چشم‌هايش بسته بوده چندين بار با مادر و دوستانش تماس گرفته است. قاضي همچنين از وي پرسيد با چشمان بسته چطور متوجه شده كه در ساوه است كه <لا‌نا> در پاسخ گفت از انارهاي روي درخت. اين در حالي بود كه در آن فصل اناري وجود نداشت. سرانجام قاضي متهمان را از اتهام آدم‌ربايي تبرئه و پرونده را براي رسيدگي به زناي به عنف به دادگاه كيفري ساوه منتقل كرد. درست زماني كه متهمان احساس مي‌كردند گشايشي در كارشان ايجاد شده و قرار است بي‌گناهي‌شان اثبات شود، حكم اين دادگاه آنها را وحشتزده كرد.
قاضي آنها را به اعدام در ملا‌ء عام محكوم كرده بود و اين افراد به عنوان شرور، اوباش و مزاحم نواميس مردم شناخته شدند.
وكيل‌مدافع متهمان در مورد زندگي آنها گفت: <محمود جوان‌‌ترين متهم اين پرونده، 24‌ساله است. او در مغازه پدرش شاگردي مي‌كرد و اهالي محل براي محمود هم مانند پدرش احترام قائل بودند. پدر محمود معتمد محله است و چون تنها يك پسر دارد، با پا گذاشتن به كهنسالي قرار بود خود را بازنشسته كرده و ا‌داره مغازه را به محمود بسپارد. او در اين حال با شنيدن حكم اعدام تنها پسرش به‌شدت شوكه شد.
فرشيد جهاني همچنين گفت: <وضعيت مادر <محمود> بدتر از پيرمرد است. او به غير از شنيدن خبر اعدام پسرش، خبر اعدام دو نوه‌اش را هم تحمل كرد. <محمود> دايي <محمد> و <داوود> است. آنها مدتي بيكار بودند. يكي از اين دو برادر، ماشين پژو 504 قراضه را در اختيار ديگري گذاشت تا با آن مسافركشي كند و خود در ميدان ميوه و تره‌بار به كارگري مشغول شد. اين اتومبيل قراضه تنها سرمايه‌اي است كه براي پدر آنها كه يك كشاورز بيكار و از كارافتاده است، باقي مانده است.
به گفته وكيل‌مدافع اين سه متهم، نه‌تنها در محله، در كل شهرستان ساوه هيچ‌كس تا به حال از اين سه جوان شكايت نكرده و آنها پيش از اين حادثه حتي پايشان هم به كلا‌نتري باز نشده بود.
چهار روز ديگر يعني دوشنبه هفته آينده قرار است اين افراد به عنوان اولين اشرار و اوباش ساوه در اين شهرستان به دار آويخته شوند. نه‌تنها خانواده متهمان، بسياري از اهالي ساوه از اجراي اين حكم نگرانند. ‌
جهاني در اين خصوص به طوماري اشاره مي‌كند كه حدود 50 كاسب ساوه صلا‌حيت اخلا‌قي اين افراد را تاييد كرده‌اند. بدون شك با اعدام اين افراد، نگراني اهالي اين شهرستان به بسياري استان‌ها و شهرستان‌هاي ديگر سرايت مي‌كند.

به گزارش خبرنگار ما زماني که صداي شليک گلوله در يکي از خيابان هاي حوزه استحفاظي کلانتري 14 يزد طنين انداخت، مردي مضطرب و پريشان با مرکز فوريت هاي پليسي تماس گرفت و اپراتور 110 را در جريان واقعه قرار داد. اطلاعاتي که اين مرد در اختيار مامور پليس گذاشت، نشان مي داد مردي در مقابل منزلش هدف گلوله قرار گرفته و کشته شده است.

دقايقي بعد، تيمي از ماموران در محل حاضر شدند و تحقيقات خود را آغاز کردند. بررسي هاي اوليه فاش کرد مقتول مردي به نام منصور است که در مقابل منزلش توسط فردي ناشناس غافلگير شده و پيش از آنکه فرصت فرار يا دفاع داشته باشد، به کام مرگ فرو رفته است.

کارآگاهان پس از افشاي هويت مقتول به بررسي آثار صحنه جرم پرداختند و توانستند اثرانگشت قاتل را به دست آورند. از سويي ديگر آنان با بررسي زندگي خصوصي منصور متوجه شدند او از چندي قبل با يکي از دوستان قديمي اش به نام محمدرضا به شدت اختلاف داشته است. به اين ترتيب رديابي اين مرد به عنوان نخستين مظنون جنايت در دستور کار پليس جنايي قرار گرفت و محمدرضا در کمتر از 12 ساعت پس از وقوع جنايت به دام افتاد. وي هنگامي که براي انجام بازجويي به اداره آگاهي منتقل شد، جرم خود را انکار کرد و گفت؛ در قتل دوست قديمي اش هيچ نقشي نداشته است.

اين انکارها در حالي صورت مي گرفت که اثرانگشت محمدرضا با اثرانگشت کشف شده در صحنه قتل مطابقت داشت و براي کارآگاهان هيچ ترديدي باقي نمانده بود که اين مرد قاتل است، اما سعي دارد با پراکنده گويي مسير تحقيقات را منحرف کند و خودش را از فرو رفتن در مرداب اتهام نجات دهد.

به اين ترتيب بازجويي ها از محمدرضا اين بار به شکل فني تري از سر گرفته شد و مرد مظنون بالاخره جرم خود را گردن گرفت و انگيزه اش از اين جنايت را اختلاف مالي 34 ميليون توماني اعلام کرد.

محمدرضا در تشريح ماجرا گفت؛ «من وضع مالي خوبي ندارم و در زندگي ام با مشکلاتي مواجه هستم. چندي پيش براي حل برخي از اين مشکلات تصميم گرفتم وام بگيرم. پس از طي مراحل قانوني بالاخره 34 ميليون تومان دريافت کردم، اما پيش از آنکه اين مبلغ را خرج کنم منصور به سراغم آمد و از گرفتاري هايش برايم تعريف کرد. او که مي دانست وامي گرفته ام از من خواست 34 ميليون تومان را براي مدت بسيار کوتاهي به وي قرض بدهم. هر چند من خودم به اين پول نياز داشتم، اما به خاطر رفاقت قديمي مان و از سويي به اين دليل که منصور قول داده بود، ظرف مدت کوتاهي پول را پس بدهد، خواسته اش را پذيرفتم و 34 ميليون تومان را به او دادم.»

متهم به قتل ادامه داد؛ «پس از پايان موعد مقرر زماني براي پس گرفتن پولم به سراغ منصور رفتم. او از پرداخت بدهي اش طفره رفت. اول پيش خودم گفتم حتماً گرفتار است و به زودي 34 ميليون تومان را پس مي دهد، اما خبري از او نشد و من به ناچار چند بار ديگر به سراغ منصور رفتم ولي او باز هم با وعده هاي واهي و بهانه هاي مختلف از پرداخت بدهي اش طفره مي رفت و به اين ترتيب اختلافات بين ما آغاز شد. چندي بعد منصور که به گفته خودش از اين کش و قوس خسته شده و توانسته بود مشکل مالي اش را حل کند 34 ميليون تومان را در قالب دو فقره چک به من پرداخت کرد، اما زماني که براي نقد کردن چک ها به بانک رفتم متوجه شدم آنها جعلي هستند.»

مرد طلبکار در ادامه اعترافاتش گفت؛ «از اينکه منصور چک هاي جعلي به من داده بود بسيار عصباني شدم و بر سر اين موضوع با وي درگير شدم. او که چاره يي جز تسليم شدن نداشت پذيرفت چک ها را از من پس بگيرد و بدهي اش را به صورت نقدي بپردازد، اما پس از گرفتن چک ها به طور کامل بدهکار بودنش را انکار کرد. ديگر مذاکره با منصور بي فايده بود و من هيچ راهي براي پس گرفتن پولم نداشتم. اين در شرايطي بود که خودم به شدت مشکل مالي داشتم و از سويي مجبور بودم ماهيانه اقساط پولي را که در اختيار دوستم بود، بپردازم. بالاخره تصميم گرفتم به زور اين مبلغ را از منصور پس بگيرم. براي همين سلاحي تهيه کردم و به منزل او رفتم.وقتي وي بار ديگر بدهي اش را انکار کرد و گفت حاضر نيست پولي به من بدهد از شدت خشم کنترل خودم را از دست دادم و گلوله يي به او شليک کردم و فراري شدم. من به هيچ وجه قصد کشتن منصور را نداشتم و در واقع اين او بود که با رفتارهايش باعث ايجاد اختلاف بين ما شد.»

پس از اعترافات محمدرضا وي به دستور بازپرس پرونده تا زمان برگزاري جلسه دادگاه محاکمه روانه زندان شد.

دستگيري باند بين‌المللي مواد مخدر با 95 قاچاقچي آفريقايي در تهران

اخـبـــــار حــوادث کــشـور A0243541

خبرگزاري فارس: رئيس پليس مبارزه با مواد مخدر نيروي انتظامي از دستگيري باند بين‌المللي بزرگ مواد مخدر با 95 قاچاقچي آفريقايي در تهران خبر داد و گفت: تمامي عناصر اين باند دستگير شدند.

به گزارش خبرنگار اجتماعي فارس سرداري حميد‌رضا حسين‌آبادي در جمع خبرنگاران با اشاره به دستگيري‌هاي متفرقه اتباع آفريقايي در فرودگاه‌هاي كشور به دليل حمل مواد مخدر گفت: در سال گذشته 22 نفر از اتباع آفريقايي كه اقدام به حمل مواد مخدر كرده‌ بودند در موادي ورودي و خروجي كشور توسط پليس دستگير و پرونده آن‌ها به مرجع قضايي ارسال شد.
وي با اشاره به دستگيري بين‌المللي ترانزيت مواد مخدر در تهران گفت: اوايل امسال گزارش‌هايي را از نمايندگي‌هاي ايران در بعضي از كشورها داشتيم كه عنوان شده بود تعدادي از اتباع آفريقايي دستگير شده در آن‌جا اعلام كردند مواد مخدر را از ايران بلع و خارج كردند كه با ارايه اين گزارش به پليس مبارزه با مواد مخدر كار اطلاعاتي براي شناسايي و دستگيري اين باند در ايران آغاز شد.
وي ادامه داد: طي 5 ماه كار اطلاعاتي پليس ايران و ارتباط با افسران رابط پليس در كشورهاي پاكستان، افغانستان و تركيه اطلاعات لازم براي شناسايي اين شبكه بين‌المللي قاچاق مواد مخدر كه در زمينه قاچاق كوكائين، هروئين و كراك فعاليت مي‌كرد جمع‌آوري كرديم.
رئيس پليس مبارزه با مواد مخدر نيروي انتظامي با بيان اين‌كه عمليات دستگيري اين باند با هماهنگي با مراجع قضايي در 24 مرداد در تهران و چند استان كشور آغاز شد، گفت: در اين عمليات 90 نفر از اعضاي باند كه 85 نفر آن‌ها اتباع كشورهاي آفريقايي شامل تانزانيا، نيجريه، غنا و 2 نفر از اتباع پاكستاني و 3 ايراني دستگير شدند.
سردار حسين‌آبادي درباره چگونگي فعاليت اعضاي اين شبكه بين‌المللي ترانزيت مواد مخدر گفت: اعضاي اين باند كه عموماً اتباع آفريقايي هستند از كشورهاي مختلف به دبي مي‌رفتند و سپس با بلع مواد مخدر كوكائين به تهران مي‌آمدند و در برگشت نيز مواد مخدر شامل هروئين، كراك و كريستال را به صورت بلع از كشور خارج مي‌كردند.
وي افزود: پليس موفق شد در يك عمليات منسجم كليه عوامل، سرشبكه‌ها و مكان‌ها و منازل مورد استفاده اين شبكه را شناسايي و متلاشي كند.
رئيس پليس مبارزه با مواد مخدر ناجا افزود: پس از بلع مواد مخدر از طريق كليه فرودگاه‌هاي كشور كه پرواز دبي را دارند در حداقل زمان اقدام به حضور در فرودگاه و ترانزيت مواد بلع شده به كشورهاي دبي، چين، هنگ‌كنگ، تايلند، آسياي شرقي و بعضاً كشورهاي اروپايي مي‌كردند.
وي ادامه داد: تاكنون از اين باند 54 كيلو، 749 گرم هروئين و كراك در فرودگاه‌هاي مهرآباد، مشهد، يزد، سيستان و بلوچستان، تبريز، خوزستان و آبادان به دست آمده است.
وي ادامه داد: بيش‌ترين كشفيات به دليل انجام پروازهاي زياد به مقصد دبي در اصفهان به دست آمده است.
سردار حسين‌آبادي با بيان اين‌كه 12 منزل در تهران كه مورد استفاده اعضاي اين باند قرار مي‌گرفت توسط پليس شناسايي شد، گفت: تمامي اين منازل در مناطق شمالي شهر تهران بودند كه با توجه به مليت آفريقايي‌هايي كه براي انتقال مواد مخدر به ايران وارد مي‌شده‌اند طبقه‌بندي‌هايي صورت مي‌گرفت.
وي ادامه داد در شبكه‌ اين باند كه در تهران تحت پوشش شركت حمل و نقل فعاليت مي‌كرد پس از اطلاع از ورود افراد به ايران تعدادي را با توجه به مليت آن‌ها در منازل فوق نگهداري و از آن‌ها براي ترانزيت مواد استفاده مي‌كند.
وي درباره هويت سرشبكه باند بين‌المللي مواد مخدر دستگير شده، گفت: اين فرد يك تبع تانزانيايي است كه از افراد بيكار و كارمنداني كه در زمان مرخصي بيكار بودند استفاده و آنها را از كشورهاي آفريقايي براي حمل مواد مخدر و ترانزيت آن به ايران آورده و براي اين كار بين 5 تا 6 هزار دلار دستمزد پرداخت مي‌كرد.
سردار حسين‌ابادي با اشاره به هماهنگي‌هاي انجام شده با افسران رابط پليس در كشورهاي پاكستان، تركيه و افغانستان براي شناسايي عوامل ديگر اين باند گفت: شبكه اين باند در داخل ايران كاملاً متلاشي شده و در حال تخليه اطلاعات هستيم كه اين اطلاعات را در اختيار پليس بين‌الملل و كشور دبي و پاكستان كه مركز اصلي فعاليت آن‌ها هست مي‌گذاريم.
رئيس پليس مبارزه با مواد مخدر ناجا با بيان اين‌كه اكثر چمدان‌هاي مورد استفاده اعضاي باند داراي جاسازي كوكائين و كراك بود تصريح كرد: سرشبكه اين باند نيز با استفاده از خطوط اينترنت با شبكه‌هاي بين‌المللي ترانزيت مواد مخدر در ارتباط بوده كه تاكنون نيز تعداد زيادي خطوط تلفن ايراني و خارجي از اين باند كشف شده است.

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
https://dvb2.catsboard.com

اخـبـــــار حــوادث کــشـور
بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 1
 مواضيع مماثلة
-